Złodziej recydywista w rękach policji. 22-latkowi grozi nawet 5 lat

0

Buscy policjanci zatrzymali 22-letniego mieszkańca gminy Stopnica. Mężczyzna podejrzewany jest o kradzież kosmetyków na kwotę około 350 zł, co więcej pod koniec grudnia z tego samego sklepu, ten sam sprawca miał wynieść kosmetyki o wartości przekraczającej 1200 zł.

W czwartek, 9 stycznia do dyżurnego z Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju wpłynęło zgłoszenie o kradzieży sklepowej.

– 36-letnia pracownica jednej z buskich drogerii informowała, że do sklepu wszedł mężczyzna, który już wcześniej miał dokonać kradzieży. Na miejsce natychmiast pojechał policyjny patrol. Pracownicy sklepu wskazali 22-latka. Podczas kontroli osobistej okazało się, że mężczyzna miał przy sobie dwie wody toaletowe o wartości prawie 350 zł, za które nie zapłacił w kasie – relacjonuje Tomasz Piwowarski, oficer prasowy KPP W Busku-Zdroju.

Ponadto, zgłaszająca dodała, że ten sam mężczyzna, pod koniec grudnia, z tego samego sklepu miał kilkukrotnie wynieść kosmetyki o łącznej wartości ponad 1200 zł nie płacąc za nie. Mieszkaniec gminy Stopnica trafił do policyjnej celi.

W związku z faktem, że czyny dokonywane były w krótkich odstępach czasu, wszystkie straty zostaną zsumowane i czyn będzie potraktowany jako przestępstwo. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 5 lat, ale o jej ostatecznym wymiarze zdecyduje sąd.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com