Żłobek w budowie

0

Sprawnie idą prace związane z budową żłobka przy kazimierskim przedszkolu Parkowe Skrzaty. Wykonano już roboty ziemne i fundamentowe, podłączono instalacje wodociągowe i kanalizacyjne, a w trakcie jest budowa ścian zewnętrznych i działowych. Powstają ponadto elementy konstrukcyjne i strop. W dalszej kolejności wykonawca przystąpi do wykończeniowych robót zewnętrznych. Powstanie plac zabaw dla małych podopiecznych nowej placówki, a dojście do żłobka zostanie odpowiednio utwardzone. Kolejne prace to montaż stolarki okiennej, instalacje sanitarne i elektryczne oraz wykonanie stolarki drzwiowej. Całość inwestycji zwieńczą roboty wykończeniowe wewnętrzne oraz wyposażenie w meble i sprzęt zgodny z technologią.

To będzie pierwsza tego typu placówka w Kazimierzy Wielkiej. Mieszkańcy już nie mogą się doczekać, a gospodarze cieszą się, że udało się pozyskać wsparcie finansowe. „Dotacja pochodzi z Programu Maluch+ 2019. To ogromne wsparcie, bez którego ciężko byłoby ruszyć z taką inwestycją” -mówi Adam Bodzioch, burmistrz Miasta i Gminy Kazimierza Wielka.

Dodajmy, że pozyskana dotacja, o której mowa to kwota w wysokości 1 miliona 384 tysięcy 197 złotych, zaś ogólna wartość projektu to 1 milion 748 tysięcy 900 złotych. Pozostałe środki pochodzą z budżetu Miasta i Gminy Kazimierza Wielka. Planowane zakończenie budowy to 1 stycznia 2020 roku. W placówce fachową opiekę znajdzie 32 maluszków w wieku od 1 do 3 lat.  /a/

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com