Zlikwidowali quizomaty. Właścicielowi grożą trzy lata więzienia

0

Wspólne działania buskich policjantów i funkcjonariuszy Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach doprowadziły do zabezpieczenia 3 quizomatów służących do gier hazardowych w jednym z lokali w Busku-Zdroju. Właścicielowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, grzywna do 100 tysięcy złotych za każde urządzenie.

W piątek, 27 listopada policjanci z KPP w Busku-Zdroju wspólnie z funkcjonariuszami Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach doprowadzili do zabezpieczenia trzech terminali internetowych służących do gier hazardowych. Na terenie kontrolowanego lokalu mundurowi natrafili także na pieniądze pochodzące najprawdopodobniej z nielegalnego procederu w łącznej kwocie 2,3 tys. zł.

Czynności służbowe policjantów na tym się jednak nie skończyły. Mundurowi znaleźli przy 20-latku, który znajdował się w lokalu zawiniątko z zawartością granulatu koloru brązowego. Wstępne badanie narkotestem wykazało, że zabezpieczona porcja suszu to marihuana.

Zgodnie z prawem za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, grzywna do 100 tysięcy złotych kary za każde nielegalne urządzenie. Z kolei za posiadanie środków odurzających ustawodawca przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com