Zbieramy nakrętki dla Karola!

0

          13-letni Karol z Buska-Zdroju od 5. lat choruje na cukrzycę typu I. Chłopiec posiada specjalne urządzenie DEXCOM z systemem ciągłego monitorowania glikemii, czyli poziomu cukru we krwi. Utrzymanie samego urządzenia wynosi ponad 1 000 złotych miesięcznie. Należy do tego doliczyć jeszcze wymianę specjalnego czujnika co siedem miesięcy. Dla rodziny chłopca to spory wydatek, dlatego też zachęcamy z całego serca do pomocy chłopcu poprzez zbiórkę plastikowych nakrętek.

          Zebrane nakrętki z butelek po wodzie mineralnej, napojach, sokach, mleku, kawie, czy środkach czystości, można przynosić do punktu zbiórek, które znajdują się w: Bibliotece Pedagogicznej (ul. Armii Krajowej 19, tel. 41 378 39 27) oraz Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej (os. Orła Białego 17, tel. 41 370 51 68) w Busku-Zdroju. Stamtąd też są one sukcesywnie odbierane przez rodzinę Karola, która zebrane nakrętki przekazuje firmie recyklingowej, gdzie są one przerabiane na surowiec wtórny. Następnie firma recyklingowa przelewa za nie pieniądze na konto Fundacji Zdążyć z Pomocą, której Karol jest podopiecznym.

          Akcje społeczne zbiórki plastikowych nakrętek uwrażliwiają społeczeństwo na pomoc osobom chorym i niepełnosprawnym, uczą ochrony środowiska oraz promują wychowanie ekologiczne już od najmłodszych lat poprzez naukę segregacji śmieci, głównie w szkołach i placówkach oświatowych.

           Ewa Tarapata

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com