Zatrzymali 24-latka. W domu miał narkotyki, pistolet i maczetę

0

Policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca Pińczowa, u którego znaleźli pokaźną ilość różnego rodzaju narkotyków. W domu trzymał także pistolet pneumatyczny, maczetę i pałkę teleskopową.

kajdanki - pfot. Pixabay

We wtorek, 1 października mundurowi zajmujący się przestępczością narkotykową zwrócili uwagę na podejrzanie zachowującego się młodego mężczyznę, który przebywał w pobliżu miejsca zamieszkania człowieka wcześniej karanego za przestępstwa narkotykowe. Kierując się intuicją, zatrzymali 20-letniego mieszkańca gminy Michałów, który posiadał przy sobie porcję marihuany i amfetaminy.

– W konsekwencji jego zatrzymania policjanci dotarli do dobrze znanego im 24-latka. Mężczyzna był całkowicie zaskoczony wizytą stróżów prawa. Mundurowi znaleźli przy nim 500 gramów różnego rodzaju narkotyków. Mieszkaniec Pińczowa posiadał przy sobie również urządzenia służące do ich porcjowania i zażywania. Dodatkowo 24-latek miał w domu niewielki arsenał, w skład którego wchodził pistolet pneumatyczny, maczeta i pałka teleskopowa – informuje KPP w Pińczowie.

Wszystkie te niebezpieczne przedmioty i środki odurzające zostały zabezpieczone, a ich właściciel – zatrzymany. W czwartek, 3 października wobec mężczyzny podejrzewanego o handel narkotykami sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

W tym czasie policjanci i prokuratorzy wyjaśnią, jak dokładnie wyglądał prowadzony przez niego nielegalny proceder. Jeśli potwierdzą się podejrzenia organów ścigania 24-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Nieco mniejszą karą, bo do 3 lat pozbawienia wolności, zagrożony jest z kolei 20-latek, przy którym znaleziono dwie porcje narkotyku.

z materiałów policji

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com