Zaśpiewaliśmy Dla Niepodległej

0

Jedenasty listopada – data oznaczająca dla Polski i dla narodu polskiego nowy „wolny” początek. W tym roku Zespół Placówek Oświatowych w Złotej  we współpracy z proboszczem parafii ks. dr. Grzegorzem Kaliszewskim, zorganizował koncert pieśni patriotycznych pod hasłem Niepodległa dla społeczności lokalnej, który odbył się w Kościele pw. Św. Urszuli Ledóchowskiej w Złotej. W obchodach tego święta wzięli udział wójt Gminy Złota Tadeusz Sułek, przewodniczący Rady Powiatu Ireneusz Gołuszka, przewodniczący Rady Gminy Adam Wypych,  dyrektor ZPO w Złotej Mariola Warzecha, grono pedagogiczne ZPO w Złotej, przedstawiciele wielu instytucji, a także strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych z całej Gminy Złota oraz mieszkańcy Gminy Złota. Na początku uroczystej mszy św. wszyscy odśpiewali Hymn Polski, natomiast po mszy rozpoczął się koncert z okazji 104. rocznicy odzyskania niepodległości, przygotowany przez uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w  Złotej pod kierunkiem Pani Mirosławy Nowak-Wawreckiej.

Zabrzmiało wiele pieśni: Rota, pieśń Ojczyzno ma, My I Brygada, czy Warszawianka. Wiele osób skorzystało z przygotowanych śpiewników i przyłączyło się do wspólnego śpiewania.

Piękne pieśni patriotyczne w wykonaniu uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Złotej  wywołały wiele emocji i wzruszeń. Dumą napawa patriotyczna postawa młodzieży, która poświęciła swój wolny czas, aby, tak jak potrafi najlepiej, oddać hołd tym, dzięki którym możemy żyć w wolnej Polsce. Dziękujemy Rodzicom i ich dzieciom za taką postawę, za szacunek do Ojczyzny, za to, że wiedzą co to jest NIEPODLEGŁOŚĆ.

Na zakończenie wójt Gminy Złota Tadeusz Sułek zabrał głos. Podziękował wszystkim za udział w tak ważnym święcie, a młodzieży za wzruszający koncert, który jest dowodem na to, że młode pokolenie nie zapomni o przeszłości Polski.

Po koncercie wszyscy udali się pod Pomnik Partyzantów w Złotej, aby złożyć wieńce i zapalić znicze. Dalszą część uroczystości prowadził przewodniczący Rady Powiatu Ireneusz Gołuszka.

Pamiętajmy o naszej przeszłości, dbajmy o naszą niepodległość!

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Powered by themekiller.com