Zarzut i areszt po zabójstwie w pińczowskim więzieniu

0

Prokuratura Rejonowa w Pińczowie prowadzi śledztwo przeciwko Władysławowi K. (lat 72) podejrzanemu o zabójstwo współwięźnia. Do zdarzenia doszło w środę, 13 stycznia w Zakładzie Karnym w Pińczowie. Władysław K. przebywał w oddziale szpitalnym jednostki penitencjarnej wraz z innymi dwoma więźniami. Nad ranem zaatakował pokrzywdzonego 66-latka taboretem powodując u niego obrażenia skutkujące śmiercią.

Jak informuje prokuratura, zebrany w sprawie materiał dowodowy, w postaci przede wszystkim wyników oględzin miejsca zdarzenia i zwłok na miejscu zdarzenia, zeznań świadków, pozwolił na ustalenie, że Władysław K. działał z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia pokrzywdzonego.

– Rano 15.01.2021 r. Władysława K. doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Pińczowie, gdzie prokurator przedstawił mu zarzut zabójstwa w warunkach recydywy, gdyż był wcześniej karany za podobne przestępstwo. Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, złożył wyjaśnienia – informuje prokuratura.

Prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Pińczowie wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na 3 miesięcy. Sąd uwzględnił wniosek prokuratora.

W śledztwie kompletowany będzie materiał dowodowy niezbędny do jednoznacznego ustalenia okoliczności sprawy, w tym motywów działania sprawcy. Za czyn zarzucany podejrzanemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com