Zarzut i areszt dla męża, który śmiertelnie pobił żonę

0

Prokuratura Rejonowa w Pińczowie prowadzi śledztwo przeciwko Przemysławowi M. (lat 32) podejrzanemu o spowodowanie u swojej żony ciężkich obrażeń skutkujących śmiercią.

Jak informuje prokuratura, zebrany dotychczas w sprawie materiał dowodowy pozwolił na ustalenie, że do zdarzenia doszło po południu 12 listopada na terenie szpitala w Pińczowie.

„Przemysław M. zaatakował swoją 36-letnią żonę, gdy przyszedł do niej do jej miejsca pracy. W trakcie rozmowy uderzył głową pokrzywdzonej w ścianę budynku i doznała ona wówczas ciężkich obrażeń czaszki, w następstwie których zmarła jeszcze tego samego dnia pomimo udzielenia jej specjalistycznej pomocy medycznej. Sprawca natomiast oddalił się z miejsca zdarzenia. Późnym wieczorem tego samego dnia Przemysław M. został zatrzymany przez policjantów, a rano 14.11.2020 r. funkcjonariusze doprowadzili go do Prokuratury Rejonowej w Pińczowie, gdzie prokurator przedstawił mu zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu skutkującego śmiercią pokrzywdzonej. Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, złożył też wyjaśnienia” – czytamy w komunikacie na stronie Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Z uwagi na poczynione w sprawie ustalenia, prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Pińczowie wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres 3 miesięcy, gdyż „tylko taki środek zapobiegawczy zabezpieczy prawidłowo dalszy tok sprawy”. Sąd uwzględnił wniosek prokuratora w całości.

W śledztwie kompletowany będzie materiał dowodowy niezbędny do jednoznacznego ustalenia wszelkich okoliczności sprawy, w tym ustalenia motywów działania podejrzanego. Za czyn zarzucany Przemysławowi M. grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com