„Zaopiekował” się znalezionym portfelem. Grozi mu rok pozbawienia wolności

0

Buscy policjanci zatrzymali 26-latka, który w miniony czwartek znalazł na ulicy portfel. Mężczyzna zamiast odnieść go do biura rzeczy znalezionych lub przekazać policjantom postanowił się nim „zaopiekować”, a konkretniej jego zawartością.

W miniony piątek, do buskiej komendy policji przyszedł 34-letni mężczyzna. Mieszkaniec gminy Busko-Zdrój zgłosił policjantom, że zgubił portfel. Zdarzenie miało miejsce dzień wcześniej w centrum Buska-Zdroju. Portfel zawierał dokumenty, pieniądze w kwocie ponad 5000 zł oraz 30 funtów szterlingów.

– Policjanci przyjęli zgłoszenie i przejrzeli zapisy z kamer monitoringu zainstalowanego w centrum miasta, jak również na sąsiednich ulicach. Jeszcze tego samego dnia do śledczych zadzwonił mieszkaniec pobliskiej miejscowości i zgłosił, że na swoim samochodzie znalazł portfel. Jak się okazało, był to ten sam, który zgubił 34-latek. Wewnątrz znajdowały się dokumenty i funty, ale brakowało 5000 zł – informuje policja.

We wtorek, 12 lutego kryminalni zatrzymali 26- letniego mieszkańca gminy Stopnica, którego podejrzewają o znalezienie portfela, porzucenie go i przywłaszczenie pieniędzy. Śledczym udało się odzyskać część tej kwoty, było to 4500 zł.

– Zgodnie z kodeksem wykroczeń kto w ciągu dwóch tygodni od znalezienia cudzej rzeczy nie zawiadomi o tym organu policji lub innego organu państwowego albo w inny właściwy sposób nie poszukuje posiadacza, podlega karze grzywny. Z kolei kodeks karny za przywłaszczenie rzeczy znalezionej przewiduje karę do roku pozbawienia wolności – przypomina policja.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com