„Zakręcona” pomoc dla Karola trwa

0

Od ubiegłego roku buscy policjanci, wspólnie z mieszkańcami powiatu, zbierają nakrętki, które co pewien czas przekazują nastoletniemu Karolowi. Zebrane w ten sposób małe, plastikowe elementy pomagają w finansowaniu leczenia chłopca. Warto dodać, że każdy może pomóc.

Niebawem minie rok od chwili włączenia się funkcjonariuszy i pracowników cywilnych z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju do akcji pomocy dla nastoletniego Karola. Od tego czasu zbierane są plastikowe nakrętki dla chłopca, który od kilku lat choruje na cukrzycę typu I. Sam koszt utrzymania urządzenia z systemem ciągłego monitorowania glikemii wynosi ponad 1000 zł miesięcznie, co jest znacznym obciążeniem dla domowego budżetu rodziców chłopca.

– We wrześniu po raz kolejny dzielnicowy mł. asp. Robert Matusik i asp. Justyna Konopka odwiedzili Karola. Przekazali mu nakrętki uzbierane przez buskich, a także staszowskich policjantów i funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Nakrętki dalej trafią do recyklingu, a uzyskane pieniądze zasilą budżet przeznaczony na walkę chłopca z chorobą. Wszystkim „zbieraczom” serdecznie dziękujmy za okazaną pomoc – informuje Tomasz Piwowarski, oficer prasowy KPP w Busku-Zdroju.

Warto dodać, że każdy może przyłączyć się do pomocy osobom potrzebującym. Zamiast wyrzucać plastikowe nakrętki do kosza, warto je zbierać, a potem przekazać w wyznaczonym miejscu lub bezpośrednio osobom potrzebującym pomocy. Po sprzedaniu firmie recyklingowej uzyskane pieniądze pomogą sfinansować zakup sprzętu rehabilitacyjnego lub przyczynią się do zwalczania choroby.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com