Za nami VII edycja Nocy Bibliotek

0

Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Busku-Zdroju już po raz siódmy włączyła się w akcję Nocy Bibliotek. Jakie atrakcje na czytelników czekały w tym roku?

W buskiej książnicy dla czytelników wystąpił teatrzyk „Leśne Skrzaty”, który zapewnił najmłodszym dużo śmiechu. Dzieci miały także okazję poznać lepiej wypożyczalnię dla dzieci i młodzieży, gdzie wzięli udział w zajęciach plastyczno-technicznych i rozgrywkach gier planszowych. Przy dobrej kawie o książkach dyskutowały panie z działającego w bibliotece Dyskusyjnego Klubu Książki. Natomiast seniorzy rozegrali kolejne partie brydża.

Noc Bibliotek odbyła się także w filii w Dobrowodzie. W akcji tej wzięli udział uczniowie z ZPO w Dobrowodzie oraz uczennice z kółka bibliotecznego. – Gościliśmy panią dyrektor ZPO w Dobrowodzie panią Barbarę Guzińską oraz panią Ewę Tarapatę z Biblioteki Pedagogicznej w Busku. Najpierw odbyła się projekcja filmu pt. „Operacja: Człowiek w czerni”, następnie zagraliśmy w piracką grę, zdobyliśmy dużo wiadomości na temat piratów, zrobiliśmy czapki pirata i szablę. Na zakończenie akcji upiekliśmy kiełbaski na grillu i posłuchaliśmy piosenek żeglarskich. Dziękujemy pani Ewie za prowadzenie gry. Czekamy na spotkanie za rok – relacjonują bibliotekarki z Dobrowody.

r.

 

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com