Za nami Spotkania z Kulturą Żydowską

0

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Busku-Zdroju włączyła się w XVIII Spotkania z Kulturą Żydowską. W ramach wydarzenia, w książnicy odbyło się spotkanie połączone z promocją książki Piotra Żaka „Przeszłość to dziś, a dziś to dalej…”.

fot. mat.pras.

Książka stanowi zbiór wspomnień i refleksji o kilkunastu latach fenomenu Spotkań z Kulturą Żydowską w Chmielniku, Szydłowie i Busku. Zaproszeni goście mieli okazję podzielić się doświadczeniem w odkrywaniu kultury żydowskiej, wrażeniami na temat książki. Nie obyło się również bez wspomnień.

Na holu głównym biblioteki, uczestnicy spotkania mogli obejrzeć wystawę poświęconą historii Żydów. Miłym punktem był poczęstunek – cymes, czyli popularne danie kuchni żydowskiej, podawany najczęściej jako słodki deser.

fot. mat.pras.

Warto wspomnieć, że w ramach tegorocznych, dwudniowych Spotkań z Kulturą Żydowską odbyła się m.in. msza św. w intencji Leopolda Kozłowskiego-Kleinmana i dedykowany mu koncert, debata o relacjach polsko-żydowskich podczas II wojny światowej, a także recital Tomasza Stockingera „Lata Dwudzieste, Lata Trzydzieste”

Organizatorami Spotkań z Kulturą Żydowską są: Towarzystwo Miłośników Buska-Zdroju, Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Busku – Zdroju i I LO im. T. Kościuszki w Busku-Zdroju. Głównym inicjatorem jest Jarosław Zatorski, który 18 lat temu w Chmielniku organizował pierwsze tego typu spotkania w regionie.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com