Za nami ferie. W Pińczowie było ciekawie.

0

Zima co prawda nie dopisała i zabrakło śnieżnych atrakcji, ale to nie oznacza, że młodzi pińczowianie i mieszkańcy okolicznych wsi nudzili się podczas przerwy w nauce szkolnej. Dla tych, którzy nie wyjechali w góry lub przebywali tam krótko, Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury przygotowało moc atrakcji będących znakomitą alternatywą dla notorycznego wpatrywania się w ekran komputera.

„Taniec, muzyka, film, rękodzieło artystyczne, śpiew, gry planszowe” – te i wiele innych zajęć gromadziły w PSCK liczne grupy dzieci i młodzieży. Każdy znalazł coś dla siebie” –opowiada Iwona Senderowska, dyrektor Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury. Feryjne zajęcia były również świetną okazją do pokazania różnych form aktywności twórczych realizowanych w licznych kołach zainteresowań działających w PSCK.

Z bardzo ciekawą inicjatywą dla najmłodszych mieszkańców Bogucic wyszli druhowie strażacy z miejscowej OSP. Zainspirowani przez prezesa jednostki, a zarazem wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Pińczowie dh Kazimierza Klasińskiego, postanowili zorganizować zajęcia dla dzieci wypoczywających na feriach. Przez kilkanaście dni uczniowie okolicznych szkół oraz goście przebywający na feriach u rodzin w Bogucicach, mogli bezpłatnie skorzystać z atrakcji udostępnionych przez strażaków. Bilard, piłkarzyki, cymbergaj, ciekawe rozmowy o pożarnictwie i poznawanie strażnicy „od kuchni”- to wszystko było do dyspozycji najmłodszych.

„Widać, że nasz pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem mieszkańców Bogucic i nie tylko. Dzieciaki licznie odwiedzały naszą strażnicę i korzystają z gier pod opieką druhów strażaków. Nie było śniegu, brakowało okazji do zabaw na świeżym powietrzu. Cieszymy się, że daliśmy młodzieży ciekawą alternatywę do siedzenia przed komputerem. Na zakończenie ferii odbyło ognisko dla naszych niecodziennych gości. Zabawa była doskonała” -relacjonuje Kazimierz Klasiński.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com