Z każdą minutą, pogrążał się bardziej…

0

W piątek, 22 stycznia rano policjanci z buskiej komendy pełnili służbę na drodze krajowej nr 79 w gminie Opatowiec w powiecie kazimierskim. Tam zatrzymali 55-latka, który chciał im wręczyć łapówkę.

Kontrolę drogową w gminie Opatowiec poprzedził pomiar prędkości osobowego forda. Na drodze krajowej nr 79 w obszarze zabudowanym osobówka poruszała się z prędkością 86 km/h. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości maksymalnej o 36 km/h policjanci z buskiej komendy zatrzymali pojazd do kontroli. Kiedy nieoznakowany radiowóz wyposażony w wideorejestrator zrównał się z kontrolowanym samochodem, mundurowi zauważyli jak kierujący zamienia się miejscami z pasażerką auta.

– Osoby zapytane o powód zamiany miejsc odpowiedziały, że się nie przesiadały. 55 – letni mężczyzna został poproszony do radiowozu w celu obejrzenia nagrania. W trakcie sprawdzania mieszkańca powiatu myślenickiego, w policyjnych bazach danych okazało się, że kierując fordem nie stosował się do decyzji o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna słysząc, że popełnił przestępstwo położył w radiowozie 3 banknoty dwustuzłotowe i powiedział, żeby „z tym nic nie robić”. Policjanci od razu oznajmili mu, że zostaje zatrzymany za próbę udzielenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom publicznym – relacjonuje Tomasz Piwowarki, oficer prasowy KPP w Busku-Zdroju.

Konsekwencją czynu 55-letniego mężczyzny może być kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com