Z Dygasińskim do Niegosławic

0

Wycieczka do Niegosławic to kolejna odsłona projektu pod nazwą „Z Dygasińskim przez Ponidzie”. Zadanie realizuje Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna im. Jana Olrycha Szanieckiego w Pińczowie, przy finansowym wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Cały projekt to szereg działań kulturotwórczych skupiających się wokół postaci Adolfa Dygasińskiego – Piewcy Ponidzia urodzonego w Niegosławicach koło Złotej w roku 1839, a wycieczka jest jednym z nich.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 8 sierpnia 2020 roku. Autokar z uczestnikami wycieczki wyruszy sprzed Urzędu Miasta i Gminy w Pińczowie, o godz. 9.30. Celem wycieczki będą Niegosławice – miejscowość gdzie urodził się pisarz. Tu  przed obeliskiem upamiętniającym Piewcę Ponidzia uczestnicy złożą kwiaty. Tutaj też zostaną odczytane fragmenty prozy Dygasińskiego oraz poezja Adama Ochwanowskiego ze Złotej. Zwieńczeniem wycieczki będzie spotkanie z Kołem Gospodyń Wiejskich Złocowianki.

Zapisy na wyjazd prowadzone są pod nr tel. 41 357-32-29. Można też osobiście zgłosić chęć uczestnictwa w pińczowskiej bibliotece. Przy zapisie należy podać nr PESEL niezbędny do ubezpieczenia w podróży.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje m.in. „Tygodnik Ponidzia”

Zapraszamy!

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com