Z buskimi seniorami o oszustach i metodzie „na policjanta”

0

Przestępcy wykorzystując łatwowierność, uczciwość, a często naiwność okradają seniorów z dorobku ich życia. Bez skrupułów pozbawiają oszczędności i pieniędzy potrzebnych na przeżycie kolejnego miesiąca. Dlatego też po raz kolejny, policjanci z Buska-Zdroju spotykali się z seniorami w ich klubie aby podnieść ich poziom wiedzy, który pozwoli na uniknięcie sytuacji niebezpiecznej.

Spotkanie profilaktyczne z seniorami – fot. Policja

W poniedziałek, 2 grudnia funkcjonariusze z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju spotkali się z seniorami w Klubie Seniora przy ulicy Różanej. W trakcie spotkania policjanci opowiedzieli seniorom o metodach działania przestępców, a także zaapelowali o ograniczone zaufanie do nieznanych osób.

– Omówiona została tematyka związaną z oszustwami „na wnuczka” czy „na policjanta”. Funkcjonariusze wspomnieli także o konieczności zachowania czujności w kontakcie z osobami podającymi się za kogoś z rodziny. Przekazali również informacje dotyczące schematów działania oszustów i metod zapobiegania tego typu przestępstwom – relacjonuje asp. Justyna Konopka z KPP w Busku-Zdroju.

Nie zabrakło również informacji, jak ważna jest czujność i dbałość o swoje bezpieczeństwo na drodze, w trakcie spacerów pieszych.

– Policjanci poruszyli kwestie związane z ruchem drogowym, zarówno z perspektywy pieszego, jak i kierującego, podkreślając jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, które w znaczny sposób poprawiają bezpieczeństwo na drodze – dodaje asp. Konopka.

W trakcie spotkania każdy senior dostał element odblaskowy, który często ratuje życie, zwłaszcza zimą.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com