XXIX WYŚCIG KOLARSKI IM.ANDRZEJA IMOSY W SOLCU-ZDROJU

0

W niedzielę 6 września, na ulicach Solca-Zdroju odbyła się XXIX edycja Wyścigu Kolarskiego im. Andrzeja Imosy, która  jest imprezą cykliczną o zasięgu ogólnopolskim.

Tradycją stało się już iż wyścig odbywa się w pierwszą niedzielę września i niewątpliwie jest to jedna z największych i jednocześnie najbardziej popularnych imprez sportowych organizowanych na terenie gminy Solec-Zdrój. Jest to impreza w której zawodnicy startują w XXIV kategoriach wiekowych  i adresowana jest zarówno dla amatorów jak i zawodowców, dla których wyścig jest kolejnym wyzwaniem, porównaniem swoich sił w barwnym peletonie i hołdzie oddanym patronowi wyścigu. Celem tego wydarzenia jest upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci, młodzieży w środowisku wiejskim, w której zapewniamy udział uzdolnionej sportowo młodzieży. Na w/w  wyścig przyjeżdżają zawodowi kolarze z terenu całej Polski. Pierwsza niedziela września w Solcu-Zdroju to barwne peletony kolarzy, którzy już od rana  przemierzają ulice Solca-Zdroju. W wyścigu kolarskim  każdego roku bierze udział ponad sto osób w dużej mierze są to przyjaciele Patrona naszej Imprezy Pana Andrzeja Imosy – polskiego kolarza, który zginął w 6 kwietnia 1987 roku.

Tegoroczna impreza była szczególna z dwóch powodów. Po pierwsze odbywała się przy zachowaniu obowiązującego reżimu sanitarnego związanego z sytuacją zagrożenia epidemiologicznego. Po drugie zabrakło na niej Pana Stefana Kowalczyka – etatowego uczestnika poprzednich edycji soleckiego wyścigu. Pan Stefan odszedł od nas w wieku 83 lat. Był lubianą postacią wśród cyklistów, słynącą z niezwykłego poczucia humoru. Podczas wyścigu wszyscy uczestnicy uczcili jego pamięć minutą ciszy.

Rywalizacja na trasach soleckiego wyścigu była bardzo zacięta. W niektórych przypadkach o wyłonieniu zwycięzców decydowała… video weryfikacja. Startujący mogli natomiast liczyć na gorący doping kibiców.

Kalina Chmura (Solec-Zdrój) – NAJMŁODSZY UCZESTNIK WYŚCIGU

Bogusław Fortuna (Chroberz) – NAJSTARSZY UCZESTNIK WYŚCIGU

Organizatorami tego wydarzenia byli: Wójt Gminy Solec-Zdrój, Gminne Centrum Kultury w Solcu-Zdroju, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Soleckiej oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Solcu-Zdroju.

Dziękujemy policjantom z Komendy Powiatowej w Busku-Zdroju, naszym soleckim funkcjonariuszom oraz strażakom z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej gminy za sprawne zabezpieczenie trasy wyścigu.

 XXIX Wyścig Kolarski im. Andrzeja Imosy został dofinansowany ze środków finansowych Województwa Świętokrzyskiego.

 

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com