XVIII Turniej im. Huberta Wagnera o Puchar Starosty Buskiego

0

Za nami 18 edycja Turnieju im. Huberta Wagnera o Puchar Starosty Buskiego w siatkówce dziewcząt i chłopców szkół ponadpodstawowych. Podczas rywalizacji chłopców, po dwóch latach pandemii, odżyła słynna „żyleta” – trybuna, która swoim niesamowitym dopingiem (śpiewem, dźwiękiem werbla i odgłosem trąbek) przesądziła o ostatecznym zwycięstwie naszych chłopców nad rywalami! Turniej im. Huberta Wagnera, poprzez swój niepowtarzalny klimat, na trwałe wpisał się do sportowego kalendarza imprez naszego liceum – relacjonuje Mariusz Zaręba, organizator Turnieju.


Pierwszego dnia rywalizacji, zawody otworzyła wicedyrektor I LO Ewelina Szymczyk-Krzemińska w asyście organizatora Turnieju Mariusza Zaręby. W zawodach dziewcząt udział wzięły zawodniczki z czterech szkół: I Liceum Ogólnokształcące w Jędrzejowie (I LO Jędrzejów) – opiekun Ewelina Jarosz; Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Busku-Zdroju (PSP1 Busko) – opiekun Anna Owsińska; Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Busku-Zdroju (ZSP Busko) – opiekun Mirosława Gajda i I Liceum Ogólnokształcące w Busku-Zdroju (I LO Busko) „Kościuszko” – opiekun Mariusz Zaręba.

 Końcowa klasyfikacja Turnieju dziewcząt:

  1. ZSP Busko
  2. I LO Busko
  3. I LO Jędrzejów
  4. PSP 1 Busko

– Wszystkie zespoły uhonorowano pamiątkowymi dyplomami. Puchar Starosty Buskiego za zajęcie I miejsca w Turnieju otrzymał Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Busku-Zdroju. Najlepszą zawodniczką XVIII Turnieju została Izabela Sala z ZSP Busko (wyróżniona pamiątkową statuetką MVP turnieju, dyplomem oraz nagrodą indywidualną). Każdy z  zespołów otrzymał nagrody, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Busku-Zdroju. Nagrody wręczała wicedyrektor I LO Busko Anna Kolarz – relacjonuje Mariusz Zaręba, organizator Turnieju.

Kolejnego dnia zmierzyły się drużyny chłopców: III Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach (III LO Kielce) – opiekun Rafał Sękowski; Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju (PSP1 Busko) – opiekun Mariusz Panek; Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju (ZST-I Busko) – opiekun Marcin Kryczka i I Liceum Ogólnokształcącego w Busku-Zdroju (I LO Busko) „Kościuszko” – opiekun Mariusz Zaręba.

Końcowa klasyfikacja Turnieju chłopców:

  1. I LO Busko
  2. ZST-I Busko
  3. PSP 1 Busko
  4. III LO Kielce

–  Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy. Puchar Starosty Buskiego za zajęcie I miejsca w Turnieju otrzymali gospodarze – chłopcy z I Liceum Ogólnokształcącego w Busku-Zdroju. Każda z drużyn otrzymała nagrody, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Busku-Zdroju. Najlepszym zawodnikiem XVIII Turnieju został Iwo Krajewski z I LO Busko, który otrzymał statuetkę MVP turnieju oraz nagrodę indywidualną. Nagrody wręczała wicedyrektor I LO Anna Kolarz informuje Mariusz Zaręba, organizator Turnieju. Organizator planuje już 19 edycję Turnieju w 2023 r. Honorowym patronatem XVIII Turnieju im. H. Wagnera objął starosta buski.

ar

fot. Zuzanna Jabłońska, Bartosz Piwowarczyk

 

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com