XIX Międzygminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

0

XIX Międzygminny Przegląd Kolęd i Pastorałek odbył się w tym roku w nietypowej formie. Ze względu na pandemiczne obostrzenia nasi uczestnicy nie mogli zaprezentować swoich umiejętności szerokiej publiczności, jak to miało miejsce w poprzednich edycjach.  Jednak dzięki wzmożonym staraniom zachowaliśmy konkursowy charakter imprezy, a występy uczestników wzorem lat ubiegłych zostały ocenione przez nasze jury.

     Od 18 listopada do  10 grudnia otrzymaliśmy 28 nagrań występów wokalno-muzycznych, w których uczestnicy prezentowali kolędy i pastorałki wykonywane w domowym zaciszu bądź przedszkolu. 12 grudnia odbyło się posiedzenie jury w składzie: Radosław Kornaś (przewodniczący), Adrian Szumilas, Agnieszka Kozłowska oraz Ewa Frączek. Jury oceniło wykonawców sklasyfikowanych w 7 kategoriach na podstawie przesłanych na nasz adres mailowy nagrań. Pod uwagę brany był dobór repertuaru, interpretacja, wokal, dykcja oraz ogólny wyraz artystyczny. Jury po raz kolejny miało trudny orzech do zgryzienia, ponieważ uczestnicy prezentowali wysoki poziom wokalny. W wielu przypadkach decydowały w zasadzie niewielkie niuanse artystyczne.           


     Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w naszym przeglądzie.  
Występy laureatów poszczególnych kategorii można już  posłuchać   na fanpage’u  Gminnego Centrum Kultury w Solcu-Zdroju na Facebooku. Na pewno wprowadzą wszystkich w iście świąteczny klimat! A wszystkim miłośnikom naszego przeglądu życzymy, abyśmy za rok spotkali się na jubileuszowej edycji naszego konkursu w nowej Sali Widowiskowej w Solcu-Zdroju i razem zachwycali się wspaniałymi występami naszych uczestników. Do zobaczenia za rok!

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com