Wyprawki czytelnicze czekają na przedszkolaków

0

Buska biblioteka bierze udział w kampanii „Mała książka – wielka człowieka” . W ramach akcji na dzieci w wieku od 3 do 6 lat czeka wyjątkowy prezent – książka „Pierwsze czytanki dla…”.

– Wierzymy, że wizyta w naszej bibliotece może być początkiem wspaniałej przygody na całe życie, a wspólne czytanie książek w rodzinie wpływa pozytywnie na rozwój dziecka i wzmacnia poczucie bliskości z rodzicami. Teraz na młodych czytelników w wieku 3–6 lat czeka wyjątkowy prezent – książka „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowana pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniająca najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych – mówi Bożena Jałocha z Miejsko Gminnej Bibliotece Publicznej w Busku-Zdroju.

Warto wspomnieć, że od września 2019 roku już ponad 170 dzieci odebrało swoją wyprawkę czytelniczą, z czego ponad 60 to nowi użytkownicy – dzieci, które po raz pierwszy zapisały się do biblioteki. Wszystko w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek, która dla dzieci i ich rodziców jest zaproszeniem do świata literatury z pięknie wydaną i mądrą książką, to także okazja do odwiedzenia biblioteki i zapoznania się z jej ofertą, po to, by wracać tam jak najczęściej.

Dziecko, książka – fot. Pixabay

W wyprawce dzieci otrzymają także „Kartę Małego Czytelnika”. Za każdą wizytę w bibliotece mały czytelnik dostanie naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice i opiekunowie – przygotowana dla nich broszura informacyjna „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Przed nami jeszcze ponad miesiąc trwania akcji, dlatego zapraszamy wszystkie dzieci urodzone w latach 2013 – 2016 po odbiór wyprawek do naszej biblioteki na os. Orła Białego 17 w Busku – Zdroju – zachęcają pracownicy biblioteki.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com