Wyciek gazu. Ewakuwoano mieszkańców

0

W środę, 7 sierpnia, około godziny 9:50 do Komendy Powiatowej PSP w Busku-Zdroju wpłynęła informacja o wycieku gazu w miejscowości Pacanów, powiat buski. Na miejsce zadysponowanych zostało 6 zastępów Państwowej i Ochotniczych Straży Pożarnych. Ewakuwoano mieszkańców z pobliskich budynków.

Przybyły na miejsce zdarzenia jako pierwszy zastęp z OSP Pacanów (ksrg) ustalił, że przyczyną zdarzenia było uszkodzenie rury średniego ciśnienia.

– Najprawdopodobniej rury uległy uszkodzeniu podczas wykonywania prac budowlanych, w pobliżu jednego z domów mieszkalnych. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyznaczeniu strefy bezpiecznej w odległości 100 m od miejsca uszkodzenia instalacji. Ewakuowano także mieszkańców oraz wstrzymano ruch drogowy w okolicy zdarzenia – informuje st. kpt. Marcin Wójcik z KP PSP w Busku-Zdroju.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pracowników pogotowia gazowego zlokalizowano i zaciśnięto rurę odcinając tym samym dopływ gazu do miejsca rozszczelnienia. Po zakończeniu działań zastępy wróciły do koszar, a mieszkańcy do swoich domów.

fot. KP PSP w Busku-Zdroju

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com