Wspieramy służby mundurowe

0

Działają z drugiego planu. Czekają na znak, by pośpieszyć z pomocą do ludzi, którzy tej pomocy potrzebują. Policja i straż pożarna – służby mundurowe każdego dnia wspierają medyków w walce z koronawirusem. Za swoją gotowość i pełną poświęcenia służbę otrzymali finansową pomoc od Zarządu Powiatu Pińczowskiego. Zarówno do Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie, jak i do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej popłynęło po 20 tysięcy złotych. Jak te środki zostaną spożytkowane – to zależy od potrzeb i decyzji komendantów.

Ponadto, w związku z pandemią, do mundurowych trafił sprzęt zakupiony w ramach unijnego projektu „Powiat Pińczowski Bezpieczny w epidemii”. Policjanci otrzymali sterylizator, lampy bakteriobójcze, odkurzacz piorący i środki ochrony indywidualnej (rękawiczki, maseczki, itp.), za łączną wartość 6 tysięcy złotych. Z kolei do strażaków z PSP trafił pulsoksymetr, torba PSP z defibrylatorem, myjka ciśnieniowa, środki ochrony indywidualnej oraz płyny dezynfekujące. Zakupy te kosztowały 24 tysiące złotych.

„Dziękuję serdecznie służbom mundurowym, które z zaplecza, acz bardzo skutecznie pomagały i pomagają medykom w tych ciężkich chwilach. Nie zapominajmy, że muszą przy tym wypełniać swoje zwykłe obowiązki służbowe”mówi starosta pińczowski Zbigniew Kierkowski i dodaje, że pomoc mieszkańcom w walce z pandemią niosą także druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej.

W związku z tym, do każdego z pięciu Zarządów Gminnych ZOSP RP w powiecie pińczowskim przekazano po 4,5 tysiąca złotych. Środki rozdysponują prezesi gminnych zarządów.

J.S.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com