Wsparcie dla dzieci z rodzin zastępczych

0

Powiat buski otrzymał blisko 300 tys. zł na wsparcie dzieci z rodzin zastępczych w czasie pandemii koronawirusa. Co zyskają dzieci?

fot. mat.pras.

W czwartek, 23 lipca starosta buski Jerzy Kolarz, wicestarosta Stanisław Klimczak przy kontrasygnacie skarbnika Artura Polniaka z wojewodą świętokrzyskim Zbigniewem Koniuszem umowę na realizację projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”.

W ramach realizowanego projektu zostanie dofinansowany zakup sprzętu niezbędnego do zdalnego nauczania (m.in. sprzętu komputerowego i oprogramowania), a także zakup środków ochrony indywidualnej i do bezpośredniej walki z epidemią. Co konkretnie trafi do dzieci?

– W ramach projektu zakupionych zostanie 76 laptopów, jak również 5 sprzętów audiowizualnych dla dzieci przebywających w rodzinach zastępczych i placówkach opiekuńczo – wychowawczych w powiecie buskim. Utworzone zostaną także trzy miejsca kwarantanny oraz zakupione zostaną środki ochrony osobistej i środki dezynfekcyjne. Powiat Buski otrzymał dofinansowanie w wysokości 290,9 tys. zł – informuje PCPR w Busku-Zdroju.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com