Wrócił z Niemiec. Sąsiedzi zaalarmowali policję, że „nie stosuje się do kwarantanny”

1

We wtorek, 17 marca do buskich policjantów wpłynęła informacja, że jeden z mieszkańców powiatu nie stosuje się do zakazu opuszczania miejsca kwarantanny. Mężczyzna wrócił z Niemiec.

W związku z wprowadzeniem na terenie całego kraju stanu epidemicznego, policjanci realizują nowe zadania związane ze wspieraniem służb sanitarnych. Funkcjonariusze sprawdzają, czy osoby objęte nadzorem epidemiologicznym znajdują się w miejscach kwarantanny.

We wtorek do buskich policjantów wpłynęła informacja, że jeden z mieszkańców powiatu nie stosuje się do zakazu opuszczania miejsca kwarantanny. Jak twierdził zgłaszający, osoba ta wróciła z zagranicy i jeździ autem po miejscowości zamiast siedzieć w domu. Na miejsce pojechał policyjny patrol.

– Tam okazało się, że mężczyzna nie posiada decyzji o poddaniu kwarantanną. Na pochwałę zasługuje postawa zgłaszającego, który nie był obojętny o zdrowie swoje i swoich najbliższych. Przypominamy mieszkańcom o stosowaniu się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego. Działania te mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej.Obowiązek kwarantanny jest nakładany w drodze decyzji administracyjnej – informuje Tomasz Piwowarski, oficer prasowy KPP w Busku-Zdroju.

Polica apeluje o rozsądek. Jeśli jesteśmy objęci kwarantanną, to mamy obowiązek być w miejscu wyznaczonym!

– Za nieprzestrzeganie kwarantanny w związku z zagrożeniem epidemiologicznym grozi do 5 tys. złotych grzywny, a nawet kara więzienia – ostrzega policja.

Udostępnij.

1 komentarz

  1. W trosce o zdrowie i życie klientów (którymi często są osoby w podeszłym wieku) oraz pracowników, poczta wyposażyła prawie wszystkich listonoszy w żele antybakteryjne. W tym trudnym okresie życzymy wam dużo szczęścia.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com