Wolontariusze z budowlanki w hospicjum

0

– Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju posiada iście królewskie, wzorowane na patronie Szkolne Koło Wolontariatu – podsumowuje działalność młodzieży z budowlanki buskie hospicjum.

Placówka podkreśla, że systematyczna praca, stawianie przed sobą trudnych wyzwań i chęć niesienia pomocy innym cechuje uczniów należących do tego koła. Przykładem dla nich są opiekunki wolontariatu, Agnieszka Partyka i Urszula Okońska, a zainteresowany ich efektami pracy jest na co dzień dyrektor Grzegorz Owsiński. To właśnie dyrektor patronował świątecznej zbiórce w szkole dla hospicjum. Uczniowie, którzy pod koniec roku kilka tygodni przebywali w buskim hospicjum wykonując wraz z pacjentami ozdoby choinkowe, tym razem do puszki zebrali od swoich kolegów, nauczycieli i pracowników szkoły kwotę 1060 zł.

Pod koniec grudnia dyrektor szkoły w asyście wolontariuszy przekazał kierownictwu hospicjum zebraną kwotę. – Pieniądze zostaną przeznaczona na założenie fotowoltaiki na budynku naszej placówki. Dziękujemy i składamy najserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne całej społeczności zespołu szkółpodkreśla dyrekcja hospicjum.

r.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com