Wojewoda przeciął wstęgę

0

Na dobry początek roku gospodarze powiatu podsumowali ubiegłoroczne inwestycje drogowe. Było ich całkiem sporo; łączna długość wszystkich przebudowanych bądź wyremontowanych odcinków to 24,4 km (7,2% długości całej sieci dróg) co w sumie kosztowało 6 milionów 205 tysięcy 889 złotych. Powiat zainwestował w te prace 1 milion 319 tysięcy 51 złotych, gminy z terenu powiatu dołożyły do zadań 965 tysięcy 313 złotych (gmina Pińczów najwięcej -563 tysiące zł), zaś ogólna dotacja z budżetu państwa wyniosła 3 miliony 951 tysięcy 947 złotych.

To „drogowe” podsumowanie było doskonałą okazją do podziękowań na ręce wojewody świętokrzyskiego. Dr Zbigniew Koniusz spotkał się z samorządowcami z powiatu pińczowskiego w środę 15 stycznia 2020 roku. W lesie młodzawskim, przy skręcie do Zakrzowa, oficjele uroczyście przecięli wstęgę na drodze powiatowej, będącej symbolem wszystkich zmodernizowanych dróg. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Powiatowego Zarządu Dróg: Tadeusz Bochniak i Sławomir Kobus, wicestarosta pińczowski Ryszard Barna, sekretarz powiatu Wioletta Usnarska oraz gospodarze gmin: Włodzimierz Badurak z Pińczowa, Stanisław Porada z Działoszyc, Tomasz Socha z Kij, Tadeusz Sułek ze Złotej oraz Mirosław Walasek z Michałowa.

Starosta pińczowski Zbigniew Kierkowski w telegraficznym skrócie przedstawił wszystkie powiatowe inwestycje i nakreślił plany na rok bieżący. Już wiadomo, że na drogach znowu będzie pracowicie. Stuprocentowo pewne są remonty na 18 odcinkach dróg (19,255 km), co będzie kosztować 9 milionów złotych. W sierpniu minionego roku powiat złożył ponadto wnioski do Funduszu Dróg Samorządowych na przebudowę 6 kolejnych odcinków, o łącznej długości 6 692 mb i wartości 5 milionów 274 tysięcy 718 złotych. Wnioski te przeszły już wstępną weryfikację.

Mnogość drogowych inwestycji podkreślił także wojewoda Zbigniew Koniusz, który większość ze zrealizowanych projektów poznał jeszcze jako radny Powiatu Pińczowskiego. „Cieszę się, że środki rządowe są tak skrupulatnie wykorzystywane, z korzyścią dla mieszkańców całego powiatu” –mówił gospodarz regionu, zachęcając do składania kolejnych wniosków.

Symboliczne przecięcie wstęgi i poświęcenie drogi przez ks. Jana Staworzyńskiego zakończyło oficjalne spotkanie. Kilkanaście minut później, samorządowcy spotkali się z wojewodą w pińczowskiej hali widowiskowo –sportowej, by poruszyć kilka spraw ważnych dla powiatowej społeczności.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com