Wojewoda pamięta o Ponidziu

0

Kolejne środki na wsparcie walki z Covid-19 przekazane przez wojewodę świętokrzyskiego. Zbigniew Koniusz w środowe południe 22 lipca 2020 roku podpisał umowy z przedstawicielami powiatów na dofinansowanie domów pomocy społecznej na terenie regionu. Finansowe wsparcie na walkę z Covid-19 otrzyma 14 powiatów i 2 gminy. W sumie wojewoda przekazał samorządom 1 milion 200 tysięcy złotych.

W przypadku powiatu pińczowskiego środki pomogą w zabezpieczeniu personelu i pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Pińczowie. Umowę z wojewodą podpisał wicestarosta pińczowski Ryszard Barna, w asyście radnego Bogusława Chałudy i skarbnik powiatu Anity Głuszek. Dokument opiewa na kwotę 37 tysięcy 314 złotych. W spotkaniu uczestniczył także senator RP Krzysztof Słoń.

W przypadku powiatu buskiego dofinansowanie wynosi 110 tysięcy 870 złotych, zaś powiat kazimierski otrzymał dofinansowanie w wysokości 27 tysięcy 489 złotych.

Dzień później – w czwartek 23 lipca 2020 roku wojewoda Zbigniew Koniusz podpisał z przedstawicielami samorządów umowy na realizację projektu pn. „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii Covid -19”. Środki pochodzą tu z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Łączna wartość tego programu to ponad 4 miliony złotych. Z tego wsparcia skorzystały także ponidziańskie powiaty.

J.S.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com