Wiwat Maj, Trzeci Maj!

0

3 maja w całym kraju, również w Busku-Zdroju, obchodziliśmy Święto Konstytucji. 231. rocznica uchwalenia drugiej na świecie konstytucji była uroczyście obchodzona.

W Busku-Zdroju uroczystości rozpoczęła msza święta w intencji ojczyzny w kościele parafialnym p.w. NP NMP przy ul. Bohaterów Warszawy. Po mszy uczestniczy przemaszerowali przy dźwiękach orkiestry dętej BSCK ulicami: Bohaterów Warszawy, Placu Zwycięzców i Aleją Adama Mickiewicza. Tradycyjnie, przy pomniku Tadeusza Kościuszki, odśpiewano hymn narodowy. Z kolei po wystąpieniach okolicznościowych liczne delegacje złożyły wiązanki przy pomniku. Część artystyczną rozpoczął pokaz mażoretek i polonez w wykonaniu uczniów z Liceum Ogólnokształcącego w Busku-Zdroju. Uczestnicy wysłuchali także koncertu piosenek patriotycznych w wykonaniu zespołu Belferek i zespołu Echo oraz utworów w wykonaniu orkiestr dętej. Uroczystości zakończył koncert Buskiej Orkiestry Zdrojowej w muszli koncertowej buskiego Parku Zdrojowego.

Warto dodać, że Konstytucja 3 Maja została uchwalona w 1791 roku. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) spisaną konstytucją.

r.

fot. mat.pras.

 

 

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com