Wiśliczanie oddali hołd Niepodległej

0

Uroczysty przemarsz przez miasteczko przy dźwiękach orkiestry zainicjował wiślickie obchody 103 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uczestnicy uroczystości zgromadzili się następnie w zabytkowej kolegiacie, by wspólnie podziękować w modlitwie za odzyskaną wolność. Po mszy odprawionej przez proboszcza ks. Wiesława Stępnia, uroczysty pochód przeszedł przed Pomnik Ofiar Terroru Hitlerowskiego na Ziemi Wiślickiej.

W tym szczególnym miejscu władze samorządowe, przedstawiciele szkół i urzędów złożyli biało – czerwone kwiaty, na znak pamięci o Tych, którzy oddali życie za wolny kraj. W okolicznościowym wystąpieniu, Jarosław Jaworski – burmistrz MiG Wiślica, nawiązał do historii i narodowych wartości, a zwieńczeniem obchodów był koncert Orkiestry Dętej OSP Wiślica.

103 rocznicę Odzyskania Niepodległości pięknie uczcili również uczniowie Zespołu Szkolno -Przedszkolnego w Wiślicy. W przeddzień święta dzieci wraz z nauczycielami uczestniczyły w akademii, której głównym elementem był montaż słowno -muzyczny przypominający wszystkim o latach niewoli naszego kraju, ale zanim na scenie pojawili się artyści, zgromadzeni odśpiewali Hymn Państwowy. Poczucie przywiązania do polskości z pewnością wzmocniło się także podczas wspólnego wykonania najpiękniejszych pieśni patriotycznych. Akademia była wspaniałą lekcją historii dla całej gminnej społeczności, bowiem kilka dni później, 17 listopada, ten sam program obejrzeli mieszkańcy gminy podczas specjalnej Wieczornicy z okazji Dnia Niepodległości.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com