Wiślicki Klub Seniora już gotowy

0

Z pierwszym dniem stycznia tego roku, swoją działalność zainaugurował „Klub Senior +” – placówka utworzona z myślą o starszych, nieaktywnych zawodowo mieszkańcach gminy, w wieku powyżej 60 lat. W klubie, który działa w strukturach Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, mieszkańcy znajdą ciekawą alternatywę dla wolnego czasu spędzonego biernie, w samotności. Spotkania edukacyjne i integracyjne, nordic walking, rajdy piesze, wycieczki w ciekawe miejsca – to wszystko czeka na 20 –osobową grupę seniorów. Aby się w niej znaleźć należy złożyć stosowną deklarację i zaakceptować regulamin placówki.

Przywiązujemy dużą wagę do Klubu jako miejsca, do którego chętnie się przychodzi, by w gronie starych i nowych znajomych spędzać miło czas. Jest to pierwsze takie miejsce w gminie Wiślica. Osoby w wieku 60+ często są pomijane, wykluczane ze środowiska stąd właśnie utworzenie tego rodzaju miejsca. Z pewnością pozwoli to zwiększyć poczucie wartości u osób starszych. Nasza gmina jest szczególnie otwarta na wsparcie ludzi, którzy szczycą się wyjątkowym tytułem seniorów” – podkreśla burmistrz Jarosław Jaworski.

Klub Senior+ mieści się na I piętrze budynku usługowego, po byłym banku spółdzielczym, przy ul. Wł. Łokietka 2 w Wiślicy. Dzięki wsparciu od Wojewody Świętokrzyskiego, w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015 – 2020, udało się zaadaptować pomieszczenia po banku, gruntownie je wyremontować i dostosować do potrzeb osób starszych, niepełnosprawnych. Za pozyskane środki zakupiono także potrzebne meble, wyposażenie, sprzęt RTV i AGD. Całkowita wartość zadania wynosi 197 tysięcy 260 złotych, przy dofinansowaniu w kwocie 150 tysięcy złotych (125 tys, zł na utworzenie placówki, 25 tys. zł na wyposażenie). Wkład własny Gminy Wiślica to suma rzędu 47 tysięcy 260 złotych.

Wiślicki Klub „Senior+” czynny jest przez 4 dni w tygodniu, w godzinach od 10.00 do 15.00, z możliwością przesuwania godzin w zależności od różnorodności zajęć.

J.S.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com