Wielkie serca na boisku

0

Pińczowianie po raz kolejny udowodnili, że mają gorące serca i wielką życzliwość dla osób potrzebujących pomocy.

W hali widowiskowo – sportowej POKSTiR w Pińczowie odbył się Turniej Charytatywny „Gramy do jednej bramki”. Tą symboliczną „bramką” była z puszka z pomocą finansową dla rodziny ucznia Zespołu Szkół nr 1 w Pińczowie. W ubiegłym roku Pińczów i okolice mocno wsparły leczenie ciężko chorej mamy chłopca. Niestety, mimo wysiłków lekarzy i drogich kuracji zagranicznych, kobieta przegrała z chorobą i zmarła pod koniec ubiegłego roku. Na kilka tygodni przed tym smutnym wydarzeniem nauczyciele ZS nr 1 podjęli inicjatywę organizacji turnieju charytatywnego, który dodatkowo wsparłby leczenie chorej. Plany te zostały zrealizowane, a zgromadzone środki pomogą dzieciom śp. Marty Koceli. Kwesta podczas meczów, a także zbiórka przy okazji niedzielnego morsowania na zalewie pińczowskim przyniosła rezultat w postaci ponad 4 tysięcy złotych, które przekazano na ręce Kamili Koceli –córki pani Marty.

W turnieju zagrało 6 amatorskich drużyn piłkarskich. Po zaciętych i wielce emocjonujących bojach ostateczna klasyfikacja przedstawiała się następująco:

1.Run Team Chmielnik
2. LZS Podłęże
3. OSP Młodzawy
4. Team Pińczów
5. Samo Sie Nie Przebiegnie Sławków
6. Victoria Pińczów

Wydarzeniu towarzyszyły stoiska gastronomiczne i wiele innych atrakcji, jak chociażby przejażdżki zabytkowymi motocyklami i nietypowymi samochodami, ścianka wspinaczkowa oraz pokazowy mecz piłki ręcznej w wykonaniu najmłodszych adeptów ChHA a wszystko to dzięki wspaniałym ludziom dobrej woli. Warto tu dodać, że w organizację turnieju włączyli się: rodzice uczniów ZS nr 1 w Pińczowie, KGW Młodzawy Duże, Wolna Grupa Motocyklowa „Ponidzie”, władze miasta i gminy Pińczów oraz powiatu pińczowskiego, Samorządowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Pińczowie, POKSTiR Pińczów, Champions Handball Academy, ZALEWajkowe Świry oraz indywidualni mieszkańcy Pińczowa – Norbert Pikul i Mariusz Pęcherz.

Fot. Piotr Czerw

/a/

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com