Wielki Talent Pianistyczny

0

Kamil Pacholec to absolwent Kieleckiego Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych, a obecnie student Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Laureat wielu prestiżowych nagród muzycznych, w konkursach pianistycznych, zarówno w kraju jak i na świecie.

Młody pianista nie tylko koncertował w Polsce, ale również we Francji, Włoszech, Stanach Zjednoczonych czy tak oddalonej od naszego kraju Japonii. Kamil jest pierwszym kielczaninem, który zakwalifikował się do konkursu Chopinowskiego. Prawo startu bez kwalifikacji dało mu zajęcie drugiego miejsca w prestiżowym konkursie pianistycznym imienia Ignacego Paderewskiego w Bydgoszczy, gdzie podczas finału wykonał najsłynniejszy koncert Czajkowskiego.

16 września 2020 roku mieliśmy okazję usłyszeć go na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju, gdzie oczarował wszystkich swoimi umiejętnościami. Owacji nie było końca co pozwoliło pianiście na bis.

Jesteśmy pod wielkim wrażeniem talentu młodego człowieka tym bardziej, że korzenie Kamila wywodzą się z naszej gminy, a dokładniej z miejscowości Raczyce.

Życzymy wytrwałości i powodzenia w spełnieniu i realizowaniu swoich marzeń i pasji.

A.W.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com