Wielki sukces buskich tancerek. W rok podbiły Polskę, Europę i świat!

0

Tancerki z BSCK Perfekta Master Busko-Zdrój z kolejnym wielkim sukcesem. W miniony weekend zdobyły II wicemistrzostwo świata IDO Show Dance Produkcje!

BSCK Perfekta Master Busko-Zdrój II vice Mistrzem Świata IDO Show Dance Produkcje – fot. BSCK

Buskie tancerki w rok podbiły Polskę, Europę i świat. W ciągu roku BSCK Perfekta Master zdobyła: Mistrzostwo Polski Production, Mistrzostwo Europy Junior, Vice Mistrzostwo Europy Dzieci oraz II Vice Mistrzostwo Świata, awans do Gali Mistrzów Polskiej Federacji Tańca oraz wystawiła premierowy spektakl Buskiego Młodzieżowego Teatru Tańca „P”.

Od 22 do 24 listopada w niemieckiej Riesie odbyły się Mistrzostwa Świata IDO Show Dance. International Dance Organization (IDO) to największa i najbardziej prestiżowa oraz najstarsza organizacja taneczna na świecie, zajmująca się ruchem tańca nowoczesnego. Jej zawodnicy prezentują najwyższy poziom taneczny a jej zasięg sięga od Europy po Azję, obie Ameryki, Afrykę i Australię.

Jak podaje oficjalnie IDO w Mistrzostwach w Riesie wzięło udział 1855 tancerzy z 23 krajów. Polskę w tych zawodach reprezentowały kluby z Rzeszowa, Warszawy, Dębicy, Łańcuta, Łodzi i Buska-Zdroju – grupa BSCK Perfekta Master. Ostatecznie Polska zdobyła 2 brązowe medale – Busko Zdrój i Rzeszów.

Grupa BSCK Perfekta Master Busko działa i trenuje przy Buskim Samorządowym Centrum Kultury, a trenerami są Sylwana Mazur, Anna Kmiecik i Kamil Sobczyński. – Grupa zdobyła kwalifikację do startu w Mistrzostwach Świata w marcu tego roku w Wałbrzychu zdobywając złoty medal na Mistrzostwach Polski. Zatańczyła widowiskowy program pt „Matka Natura” w stylu Show Dance zachwycając wszystkich. Sędzia Piotr Galiński po tych zawodach gratulował grupie i dał nawet cenne wskazówki trenerom do startu na Mistrzostwach Świata. Choreografię Matka Natura przygotowali Sylwana Mazur i Andrzej Kuźnicki chcąc poruszyć bardzo poważny problem dzisiejszego świata – zanieczyszczenie Ziemi. Taka tematyka okazała się „strzałem w dziesiątkę” ponieważ zarówno wśród sędziów jak i niemieckiej publiczności wywoła wiele emocji, wzruszeń i przemyśleń – relacjonuje BSCK.

Warto wspomnieć, że do Riesy pojechał też Fun Club Rodziców Perfekty. Rodzice dzieci w blisko 40-osobowym składzie zorganizowali ogromny doping dla zawodników podczas prezentacji oraz świetną oprawę na widowni z polskimi flagami. Wyjazd był współfinansowany ze środków starostwa buskiego.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com