„Wesołe Górzanki” reprezentowały powiat

0

Panie z koła gospodyń wiejskich „Wesołe Górzanki” z pięknym wieńcem dożynkowym reprezentowały powiat buski na dożynkach wojewódzkich.

Fot. Ilona Marzec

Po raz drugi, ze względu na pandemię koronawirusa, Zarząd Powiatu w Busku-Zdroju nie podjął się organizacji dożynek powiatowych. Aczkolwiek, aby wziąć udział w dożynkach wojewódzkich należało wyłonić reprezentanta powiatu buskiego – delegacji z wieńcem. Dlatego też 2 września powiatowa komisja konkursowa wybrała najładniejszy wieniec dożynkowy. W skład komisji weszli reprezentanci Starostwa Powiatowego w Busku-Zdroju: naczelnik Andrzej Lasak oraz inspektor Renata Galus oraz Anna Bąk reprezentująca Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach, Rafał Smagłowski kierownik Placówki Terenowej w Busku-Zdroju, Anna Szymczyk-Tometczak ze Świętokrzyskiej Izby Rolniczej w Kielcach, Oddział Terenowy w Busku-Zdroju oraz Tomasz Dybała przedstawiciel Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

W tym roku nie wszystkie samorządy gminne z terenu powiatu organizowały dożynki na swoim terenie, było to m. in. wynikiem pandemii oraz ulewnych deszczy, które dotknęły niektóre z nich. Ostatecznie do konkursu zgłosiły się delegacje wieńcowe z: gmina Gnojno – miejscowość Raczyce, Miasto i Gmina Nowy Korczyn – miejscowość Stary Korczyn, Miasto i Gmina Pacanów – miejscowość Kępa Lubawska, Gmina Tuczępu – miejscowość Góry.

fot. Ilona Marzec

Po wnikliwej analizie i w oparciu o zapisy regulaminu konkursu wybrano zwycięski wieniec z miejscowości Góra w Gminie Tuczępy, który reprezentował powiat buski podczas XXI Świętokrzyskich Dożynek Wojewódzkich w Kielcach 12 września.

Zwycięska delegacja wieńcowa – Koła Gospodyń Wiejskich „Wesołe Górzanki” z miejscowości Góra gm. Tuczępy uhonorowana została nagrodą oraz pamiątkowym dyplomem podczas posiedzenia Zarządu Powiatu 9 września. Warto dodać, że w imieniu koła nagrodę odebrały panie Maria Pawelec i Renata Drozdowska, a nagrodę wręczyli członkowie Zarządu Jerzy Kolarz, przewodniczący, Wiesław Marzec, Jerzy Kordos oraz Tomasz Mierzwa. – Zarząd Powiatu w Busku-Zdroju składa serdeczne podziękowania wszystkim gminnym delegacjom wieńcowym za udział w tegorocznym Konkursie i przekazuje serdeczne pozdrowienia – przekazał Zarząd Powiatu.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com