Wakacje w bibliotece. Co się działo w lipcu?

0

Biblioteka Publiczna w Busku-Zdroju przygotowała dla swoich czytelników ciekawe atrakcje na tegoroczne wakacje. Co się działo w lipcu? Było gwarno i głośno i sporą dawką uśmiechu i radości.

W buskiej bibliotece trwa wakacyjna akcja, podczas której dzieci i młodzież mogą m.in. zapoznać się z tym jak wygląda praca w bibliotece. – Najmłodsi dobrze bawili się podczas zajęć organizowanych w wypożyczalni dla dzieci i młodzieży. Wykonywali zawieszki z tekturowych rolek, poznawali regiony Polski. Wzięli udział w zajęciach manualnych, z kolorowej włóczki stworzyli bransoletki przyjaźni. Wysłuchali również opowiadania o Kubusiu Puchatku i jego przygodach. Kolorowe zawieszki przygotowywali z myślą o swoich najlepszych kolegach lub koleżankach. Wspólnie kolorowali, rozwiązywali zgadywanki oraz czytali książki. Podczas zajęć przypomniały sobie swoje ulubione bajki, bo jak wiemy bajka jest dobra na wszystko – relacjonuje Barbara Cempura z Biblioteki Publicznej w Busku-Zdroju.

Miłośnicy książek mieli okazję wziąć również udział w kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w bibliotece. W lipcowe popołudnie czytelniczki rozmawiały o książce Jamesa Browna „Kot, Bob i ja”, jednego z największych bestsellerów ostatnich lat. W lipcu odbyły się również spotkania Klubu Brydżowego Seniorów. Miłośnicy tej gry spotykają się regularnie w buskiej książnicy, aby wspólnie rozgrywać kolejne partie.

– Biblioteka to magiczne miejsce, które łączy pokolenia. To nie koniec atrakcji. Przed nami kolejny miesiąc wakacji, który również zapowiada się bardzo pracowicie. W każdy wtorek i czwartek zapraszamy najmłodszych na zajęcia. 17 sierpnia o godz. 13.00 spotkamy się w Dyskusyjnym Klubie Książki. Przy dobrej kawie porozmawiamy o książce „Pszczelarz z Sindżaru”. Na holu głównym biblioteki można również obejrzeć wystawę „Od modernizmu do 1939 roku”. Już Joachim Lelewel pisał tak: „Biblioteka nie jest po to, by była w paki pozamykana albo do ozdoby służąca, jest po to by była powszechnie użytkowana”. Zachęcamy do spędzenia czasu w naszej bibliotece – podsumowują pracownicy buskiej książnicy.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com