W Niegosławicach znowu będzie muzycznie!

0

Z inicjatywy Adama Ochwanowskiego, regionalisty, poety i animatora kultury, w Niegosławicach koło Złotej odbędzie się Wojewódzki Przegląd Zespołów Śpiewaczych im. Adolfa Dygasińskiego.

Piewca Ponidzia wywodzi się właśnie z Niegosławic, a tego roku przypada 180 rocznica jego urodzin. „Ten przegląd jest formą uczczenia tej istotnej daty i upamiętnienia postaci pisarza” –podkreśla Adam Ochwanowski.

Przy wielkim zaangażowaniu lokalnych i regionalnych władz samorządowych, przy ogromnym wsparciu firm i instytucji z całego województwa, pod zacnym patronatem honorowym w Niegosławicach już w najbliższą niedzielę 18 sierpnia odbędzie się wspaniałe wydarzenie muzyczne, które przypomni nam czym niegdyś  zachwycali się nasi ojcowie i dziadkowie.

Wystąpią dla nas Zespoły Śpiewacze:

  • Pacanowianie
  • Przystań

  • Młodzawy Dziś i Jutro
  • Bogucanki
  • Złocowianki
  • Kozubowianki
  • Górki
  • Drożanie

Gościnnie zaśpiewają także panie z kieleckiego Klubu Modnej Babeczki.

Ważnym punktem imprezy będzie złożenie kwiatów przed obeliskiem poświęconym Adolfowi Dygasińskiemu.

Imprezę wespół zorganizowali:  Tadeusz Sułek –wójt Gminy Złota, Adam Jarubas – honorowy sołtys Niegosławic, Sołtys i Rada Sołecka, OSP Niegosławice, Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury. Partnerem Organizacyjnym jest Instytut Kultury Ireneusza Ślusarczyka.

Patronami, sponsorami i fundatorami nagród są: Andrzej Bętkowski – marszałek województwa świętokrzyskiego, Adam Jarubas – poseł do Parlamentu Europejskiego, Marzena Okła –Drewnowicz i Krystian Jarubas – posłowie na Sejm RP,  Czesław Siekierski, starosta pińczowski Zbigniew Kierkowski, burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak, starosta buski Jerzy Kolarz, starosta kazimierski Jan Nowak, wójt Gminy Złota Tadeusz Sułek oraz Urszula Salwierak i Wojciech i Piotr Bryłowie.

Wojewódzki Przegląd Zespołów  Śpiewaczych im. Adolfa Dygasińskiego poprowadzą Wit Chamera i Adam Ochwanowski. Początek imprezy o godz. 14.30.

Zapraszamy na plac przy remizie OSP w Niegosławicach.

j.s.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com