W drodze na Jasną Górę

0

Kilkaset osób wędruje w XXXVIII Pieszej Pielgrzymce Kieleckiej. Wyruszyli z Wiślicy we wtorek 6 sierpnia, przed Cudownym Obrazem pokłonią się 14 sierpnia.

 

Pierwszy dzień wędrówki zawsze jest najtrudniejszy – liczy ponad 30 km. Po dotarciu do Buska –Zdroju pielgrzymka  podzieliła się na dwie grupy. Jedna z nich ruszyła w kierunku Chmielnika, druga skierowała się w stronę Pińczowa. Po drodze pątnicy zatrzymali się przy kościele NMP w Bogucicach, gdzie powitali ich mieszkańcy i gospodynie z Chaty Boguckiej z radną powiatową Jadwigą Irlą.

Serdecznościom towarzyszył pyszny, swojski poczęstunek, który dodał sił na dalsze kilometry.   W Pińczowie na pielgrzymów czekali nie tylko mieszkańcy, ale także księża z miejscowych parafii. Pierwszy dzień wędrowania zakończył się przy kościele św. Jana Apostoła i Ewanglisty, gdzie pątników powitał ks. Jan Staworzyński i prefekt Krzysztof Gibas.

W rozśpiewanej grupie dostrzegliśmy panią Wiesławę z Kostek Małych pod Buskiem (parafia Oleszki). Pani Wiesia ma ponad 70 lat i dzielnie kroczy do Częstochowy już po raz trzeci. „Będę chodzić póki Bozia będzie mnie obdarzać siłą i zdrowiem. Takie mam postanowienie” –mówiła z uśmiechem.

Pani Wiesławo życzymy wielu łask od Matki Bożej Jasnogórskiej (red).

Nazajutrz – w środę rano po mszy świętej pielgrzymi ruszyli w kierunku Kielc. W chwili, gdy składamy ten numer do druku pątnicy zbliżają się do Częstochowy. Za nimi ponad 200 kilometrów i piękne duchowe przeżycia.

Joanna Strączek, Robert Gwóźdź

 

 

 

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com