W Busku-Zdroju ruszył punkt kontroli autobusów

0

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas wakacji jest priorytetem polskiej policji. Istotnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autobusów wiozących najmłodszych na taki wypoczynek. W Busku-Zdroju ruszył właśnie punkt kontroli autobusów.

Policjanci wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przygotowali stałe bezpieczne miejsce kontroli autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek wakacyjny. Taki punkt znajduje się w Busku – Zdroju przy ul. Kusocińskiego – parking obok hali sportowej. Miejsce kontroli czynne będzie do końca wakacji. Podczas kontroli funkcjonariusze sprawdzają przede wszystkim trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów.

– Przypominamy, że istnieje możliwość zgłoszenia kontroli autobusu wiozącego dzieci i młodzież na letni wypoczynek. Można to zrobić osobiście w każdej jednostce policji lub telefonicznie. Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu jest szansa uniknięcia dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji. W Komendzie Powiatowej Policji w Busku – Zdroju należy telefonować na numer 47 8045 254 lub czynny całą dobę numer 47 8045 200 – informuje Tomasz Piwowarski, oficer prasowy KPP w Busku-Zdroju.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com