W buskich podstawówkach znowu gwarno

0

Blisko 2,5 tysiąca uczniów z gminy Busko-Zdrój powróciło do szkół po wakacyjnej przerwie. 2 września 2019 r. po raz pierwszy mury podstawówek w Busku-Zdroju, Dobrowodzie, Kołaczkowicach, Szańcu i Siesławicach przekroczyło 285 siedmiolatków.

Podczas oficjalnego rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020 tradycyjnie odczytano listy przekazane przez burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój na ręce dyrektorów wszystkich placówek podległych gminie. Włodarz miasta skierował w nich swoje słowa zarówno do uczniów jak i do nauczycieli, życząc efektywnie wykorzystanego roku szkolnego, wzajemnej życzliwości oraz wielu osiągnięć w nauce.

Z największym rozmachem nowy rok szkolny rozpoczęła Szkoła Podstawowa nr 2 w Busku-Zdroju, która od nowego roku szkolnego funkcjonuje w odnowionym, trzykondygnacyjnym budynku.  W uroczystości otwarcia oprócz gospodarzy, dyrektora Szkoły oraz burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój wzięli udział: Andrzej Bętkowski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Kazimierz Mądzik, Wojewódzki Kurator Oświaty, wykonawcy inwestycji a także nauczyciele i uczniowie buskiej „dwójki”.

W swoim przemówieniu burmistrz Waldemar Sikora podziękował wszystkim instytucjom i osobom, które miały swój udział w realizacji przedsięwzięcia. Następnie skierował słowa do społeczności szkolnej: „Oddajemy Wam do użytku nowoczesną szkołę, spełniającą wszelkie standardy w zakresie rozwiązań architektonicznych, przyjazną dla osób niepełnosprawnych, wyposażoną w nowoczesną bazę sportową oraz sprzęt dydaktyczny. Szkołę, która pozwoli Wam kompleksowo przygotować się do dalszych etapów kształcenia a także rozwijać wasze talenty”.

Przypominamy, że Szkoła Podstawowa nr 2 w Busku-Zdroju została zrewitalizowana w ramach projektu pn. „Rozwój infrastruktury edukacyjnej  w gminie Busko-Zdrój”. Więcej na temat samej inwestycji możecie Państwo przeczytać na str. 4 w drugiej części artykułu pt. „Mamy szkołę na miarę XXI w”.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com