Uzdrowisko Busko-Zdrój ma nowego prezesa. Został nim Wojciech Lubawski, były prezydent Kielc

0

Wojciech Lubawski, były prezydent Kielc został nowym prezesem Uzdrowiska Busko-Zdrój, spółki należącej do samorządu województwa świętokrzyskiego. Zastąpił na tym stanowisku Wojciecha Legawca.

Decyzja o odwołaniu prezesa Legawca i powołaniu na to stanowisko Lubawskiego została podjęta w poniedziałek, 11 lutego w czasie posiedzenia rady nadzorczej. Zmianę przegłosowano jednogłośnie. Warto przypomnieć, że Wojciech Lubawski do jesieni ubiegłego roku był prezydentem Kielc. Funkcję tę pełnił przez 16 lat. 4 listopada przegrał wybory w drugiej turze z obecnym prezydentem Kielc Bogdanem Wentą.

– Jako nowy prezes zamierzam przede wszystkim postawić na rozwój spółki – zapowiada Lubawski.

Zmian dokonano także w prezydium rady nadzorczej. Przewodniczącym został doktor Robert Frey, radca prawny, współwłaściciel kancelarii Frey&Frejowska w Kielcach, z kolei wiceprzewodniczącym były starosta ostrowiecki Zbigniew Duda. Funkcję sekretarza rady nadzorczej objął Marcin Perz, prezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej “Starachowice”. Nowe władze zarządu związani są z rządzącym w samorządzie województwa Prawem i Sprawiedliwością.

Uzdrowisko Busko-Zdrój zarządza sanatoriami: Marconi, Mikołaj, Willa Zielona, Oblęgorek, Oblęgorek II, szpitalami: Krystyna i Górka, przychodnią uzdrowiskową i kilkoma pensjonatami. W styczniu 2013 roku Uzdrowisko przejął samorząd województwa świętokrzyskiego.

Więcej informacji wkrótce.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com