Uroczyście otwarto kazimierską świetlicę

0

Tort, prezenty i mecz ping-pongowy  – tak zainicjowano działalność świetlic środowiskowych utworzonych kilka tygodni temu dla najmłodszych mieszkańców miasta i gminy.

23 października 2020 roku, kazimierską placówkę odwiedził burmistrz Miasta i Gminy Adam Bodzioch w towarzystwie skarbnik Agnieszki Gaik, radnych i swojego zastępcy, pomysłodawcy świetlic, wiceburmistrza Łukasza Maderaka. Gospodarze gminy skierowali do zgromadzonych dzieciaków i młodzieży ciepłe słowa, życząc im wspaniałych wrażeń z pobytu w świetlicy, a do serdeczności dołączyli wielkie pluszowe misie – prezenty dla milusińskich podopiecznych. Gratulacje i życzenia popłynęły też pod adresem personelu, który na co dzień opiekuje się najmłodszymi kazimierzanami odwiedzającymi placówkę. Po skosztowaniu pysznego tortu burmistrz Bodzioch dał się namówić swojemu zastępcy na mały mecz ping – pongowy, który symbolicznie ukoronował otwarcie obiektu. Obydwaj zawodnicy spisali się doskonale.

Kazimierska świetlica środowiskowa to cudowne, ciepłe i klimatyczne miejsce dla dzieci, powstałe z myślą o zagospodarowaniu ich czasu wolnego. Obiekt utworzono w ramach projektu „Świetlice środowiskowe, jako centrum wsparcia, integracji i profilaktyki społecznej w gminie Kazimierza Wielka. Wniosek o dofinansowanie zadania złożyła Gmina Kazimierza Wielka, a środki pochodzą z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014 – 2020. Cały projekt wart jest 477 tysięcy 350 złotych, wsparcie z budżetu Unii Europejskiej wynosi 435 tysięcy 110 złotych.  Zadanie objęło również drugą świetlicę, działającą przy szkole w podkazimierskim Wielgusie.

 Świetlice środowisko będą udostępnione dla dzieci w wieku 6 -14 lat, od poniedziałku do piątku, w godz. 13 – 17. Zajęcia będą nieodpłatne, a opiekę nad uczestnikami będzie sprawował wychowawca. „W planach mamy warsztaty teatralno –językowe, zajęcia matematyczne, informatyczne, muzyczne i ruchowe. Jeśli zajdzie potrzeba dziecko będzie mogło spotkać się z psychologiem. Dostępna będzie też pomoc prawna” – mówi Greta Dzikowska, koordynatorka projektu.

Chcemy, żeby nasza świetlica była miejscem, którego szukamy dla swoich dzieci. Nasz zespół tworzą pasjonaci, osoby, których celem jest autentyczna budowa relacji z dziećmi oraz rozbudzanie pasji” – dodają wychowawcy pracujący w placówce. Warto w tym miejscu przedstawić zespół, który prowadzi to fantastyczne miejsce: Łukasz Gądzik, Sylwia Psica, Olaf Jakubowski, Lucyna Kusak, Grzegorz Klimczyk, Dorota Skowron, Edyta Maj, Agnieszka Płaszewska, Dorota Celej, Beata Smagłowska. Wszyscy zgodnie podkreślają, że świetlica to przede wszystkim dzieci. Bez nich ta placówka nie mogłaby istnieć.

Kazimierska świetlica mieści się przy ul. Kolejowej 17. Zapisy na zajęcia pod adresem mailowym: swietlica.kazimierzawielka@gmail.com lub za pośrednictwem Messenger.

Joanna Strączek

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com