Ulica Nowa będzie jak nowa

0

Kilkanaście dni temu gospodarz Pińczowa Włodzimierz Badurak, przy kontrasygnacie skarbnik Mirosławy Wiśniewskiej, podpisał z wykonawcą umowę na realizację zadania pod nazwą „Przebudowa ulicy Nowej w Pińczowie”.

Ponieważ całość inwestycji przebiegnie w systemie „Zaprojektuj i wybuduj”, toteż zakres prac obejmie nie tylko roboty czysto budowlane, ale także opracowanie dokumentacji projektowej i technicznej. Zgodnie z zapisami umowy, przebudowany zostanie odcinek o długości ok. 299 mb. Powstanie tu nowa nawierzchnia asfaltowa i nowe chodniki. Wykonawca poszerzy jezdnię, wykonana zjazdy indywidualne do posesji i wyreguluje wysokość zaworów wodociągowych, studzienek teletechnicznych i włazów kanałowych. Przebudowie poddane zostaną skrzyżowania z uliczkami: Średnią, Spokojną, Cichą, Ariańską, Kamieniarską oraz ulicą Grodziskową i Batalionów Chłopskich.

 

Całość prac opiewa na kwotę 469 tysięcy 500 złotych, z czego 60% stanowić będzie dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Zgodnie z umową, roboty potrwają do 20 listopada 2020 roku.

js

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com