Udany występ wiślickich bilardzistów

0

Rozmawiamy ze Szczepanem Sekułą i Przemysławem Domagałą – trenerami Uczniowskiego Klubu Sportowego Miłek Wiślica.

Joanna Strączek: panie trenerze, kilka dni temu nasza utalentowana młodzież po raz kolejny udowodniła swój wysoki poziom. Co to była za impreza?

Szczepan Sekuła: Był to Międzynarodowy Turniej Bilardowy Pardubice Open 2019 w Czechach. Od 4 do 7 lipca przy stołach spotkało się ponad 200 zawodników, którzy zjechali z 10 krajów. W tej licznej grupie znalazła się także szóstka naszych bilardzistów: Dominika Pawełczyk, Patrycja Siemieniec, Gabrysia Siemieniec, Martyna Matjas i Kinga Okopień i Patryk Charczuk.

J.S. Jak poszło naszej młodzieży?

Sz.S. Miło nam poinformować, że występ naszych bilardzistów był naprawdę udany. Zaprezentowali dobre wyszkolenie techniczne. Mimo młodego wieku – 15 – 16 lat -posiadają duże umiejętności bilardowe, takie jak: znajomość taktyki gry, pozycjonowanie bili białej, celności, siły uderzenia i rozgrywania układów bil na stole.

J.S. a jakieś sukcesy indywidualne?

Sz.S. Oczywiście i tych nie zabrakło. Siostry Patrycja i Gabriela Siemieniec dostały się do fazy pucharowej w kategorii kobiet mimo niezwykle silnej konkurencji. Stoczyły tam pojedynki z utytułowanymi zawodniczkami ligi europejskiej i światowej.

J.S. Co daje naszej młodzieży uczestnictwo w takich imprezach sportowych?

Przemysław Domagała: Udział w międzynarodowych turniejach daje młodym zawodnikom to, czego po prostu nie możemy przekazać im tutaj na miejscu – w klubie. Po pierwsze – niepowtarzalna atmosfera dużej, europejskiej imprezy. Po drugie -możliwość zagrania z zawodnikami lepszymi od siebie, i to z całej Europy. Czasem nawet są to prawdziwe gwiazdy bilardu, których nie bylibyśmy w stanie zaprosić na mecze sparingowe do Wiślicy. Dla młodego bilardzisty są to niezwykle cenne doświadczenia.

J.S. Czechy to piękny kraj. Z pewnością połączyliście zawody z turystyką?

P.D. Tak. W drodze powrotnej odwiedziliśmy czeskie Teplice, w których znajduje się skalne miasto. Było co podziwiać. Dodać trzeba, że takie wspólne wyjazdy mocno integrują zawodników. Rodzi się pomiędzy nami wszystkimi poczucie wspólnego celu, wspólnego działania i sportowej solidarności.

Na zakończenie dodajmy, że wyjazd do Pardubic był możliwy dzięki finansowemu wsparciu Rady Powiatu Buskiego, a także starosty Jerzego Kolarza, za co zarówno zawodnicy, jak i trenerzy serdecznie dziękują.

Joanna Strączek

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com