Udany start bilardzistek z Wiślicy w turnieju w Pradze

0

Zakończył się Międzynarodowy Turniej Bilardowy Juniorów EEBC, który w tym roku rozegrany został w Pradze. Rewelacyjne zagrała polska reprezentacja, którą reprezentowało sześciu zawodników, w tym dwie zawodniczki z UKS „Miłek” Wiślica.

Zawodniczki „Miłek” Wiślica – fot. mat.pras.

Turniej został rozegrany 9 i 10 listopada. Wystąpiło w nim 25 zawodników z pięciu państw: Polski, Ukrainy, Słowacji, Bułgarii oraz Czech. Polskę reprezentowały dwie zawodniczki i czterech zawodników: Kinga Okopień i Dominika Pawełczyk obie z „Miłek” Wiślica, Dominik Jastrząb z „Fair Play” Jaworzno, a także Szymon Błażej, Szymon Kural i Maciej Szybist z TCF HUB Kraków.

Turniej bilardowy w Pradze – fot. mat.pras.

Polscy zawodnicy zagrali rewelacyjnie i do fazy półfinałowej awansowało trzech zawodników: Dominik Jastrząb „Fair Play” Jaworzno, Szymon Błażej i Szymon Kural TCF HUB Kraków. Bardzo mało brakowało a byłaby czwórka w półfinale – Dominika Pawełczyk, z wiślickiego klubu ostatecznie zajęła IV miejsce. Z kolei druga zawodniczka z naszego regionu uplasowała się na V miejscu.

– Poziom gry przy stołach zachwycał, a niekiedy nawet szokował doskonałymi umiejętnościami i wyszkoleniem zawodników. Wielkie gratulacje dla dziewcząt z naszego „Miłka” za sportową postawę i wolę walki przy stołach. Rodzice, zawodnicy i zarząd klubu składa również podziękowania burmistrzowi UMiG Wiślicy za dofinansowanie wyjazdu do Pragi – mówi Szczepan Sekuła, trener zawodniczek z Wiślicy.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com