Uczniowie Szkoły Podstawowej w Gnojnie znów walczą o Puchar ks. bp Jana Piotrowskiego

0

W roku szkolnym 2019 – 2020, dziesięciu  ministrantów – uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Gnojnie biorze udział w rozgrywkach piłki halowej juniorów starszych o puchar ks. bp Jana Piotrowskiego – ordynariusza diecezji kieleckiej.

W grupie naszych reprezentantów są drużyny z parafii: Góry Pińczowskie, Wrocieryż  i Michałów. Za nimi już dwa mecze, w których świetnie sobie poradzili i zwyciężyli   z zawodnikami z Gór Pińczowskich 5-1 i z drużyną z Wrocieryża 12-3. Radość jest ogromna, gdyż tegoroczne zawody rozgrywane są na bardzo wysokim poziomie.

Opiekunami są: ks. Stanisław Kostucha i Zdzisław Perepiczko, którzy podkreślają to, że piłkarski turniej, to wielka atrakcja dla chłopców, którzy czynnie włączają się w służbę podczas liturgii. Z jednej strony turniej daje możliwość sportowej rywalizacji, ale i uczy wielu pozytywnych cech: pokory, umiejętności przyjęcia porażki i angażuje do pracy  w doskonaleniu swoich zdolności.

Życzymy zdobycia pucharu i tego by po raz kolejny ministranci stanęli na podium. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

 

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com