Tym razem nie zamknęli targowiska w Busku. Funkcjonuje bez zmian

0

– Całe szczęście, że tym razem władze miasta poszły po rozum do głowy i nie zamknęły targowiska, tak jak to było w marcu, kiedy wystarczyło tylko wprowadzić odpowiednie zasady sanitarny. To by dla nas oznaczało katastrofę – tak decyzję o tym, że targowisko miejskie w Busku-Zdroju będzie funkcjonować bez zmian komentują sprzedawcy.

fot. mat.pras.

fot. mat.pras.

W marcu, kiedy ogłoszono lockdown, handel na targowiskach w Busku-Zdroju zamarł na miesiąc. Kontrowersyjna decyzja władz miasta spowodowała duże niezadowolenie wśród sprzedawców, którzy z dnia na dzień stracili źródło dochodu – często jedyne.

Przypomnijmy, od soboty, 17 października w związku z pogarszająca się sytuacją związaną z pandemią, powiat buski został objęty czerwoną strefą. (O czym pisaliśmy TUTAJ) Niepokój w związku z zaostrzeniem sytuacji ogarnął m.in kupców sprzedających na buskim targowisku przy ulicy Stawowej, którzy obawiali się ponownego zamknięcia handlu.

Okazało się jednak, że tym razem władze miasta postanowiły nie zamykać targowiska miejskiego. Urząd Miasta w Busku-Zdroju poinformował, że zarówno targowisko miejskie przy ul. Stawowej, hala targowa przy ul. Batorego, a także pasaż uzdrowiskowy przy ul. 1 Maja w Busku-Zdroju będą funkcjonować bez zmian. Jednak podczas przebywania na pasażu należy stosować się do aktualnych zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego, czyli zasad zapobiegających zagrożeniu epidemiologicznemu koronawirusem.

Zarówno kupujący, jak i sprzedawcy będą musieli dostosować się do obowiązujących zasad i wytycznych, czyli: zachować bezpieczną odległość klient-klient, klient-sprzedawca, sprzedawca-sprzedawca (min. 1,5 metra); stosować właściwą higienę rąk, mycie i dezynfekcję przez prowadzących sprzedaż ale również obsługę targowiska i dostawców; zasłaniać usta i nos przez wszystkie osoby przebywające na terenie targowisk i pasażu; w miarę możliwości korzystać głównie z płatności bezgotówkowych; a także ograniczyć ilość osób przebywających na terenie targowisk oraz pasażu uzdrowiskowego.

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com