TRZECH WŁAMYWACZY W RĘKACH POLICJANTÓW

0

W minionym tygodniu pińczowscy policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn podejrzanych o dokonanie kilku włamań do domków letniskowych, domu w budowie i maszyny budowlanej. Z zarzutami o serię włamań trafili do policyjnego aresztu. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Seria włamań do domków letniskowych w pobliżu Pińczowa, o takim samym sposobie działania, miała swój początek zimą 2020r. Ostanie włamanie miało miejsce pod koniec lutego tego roku w Stawianach w gminie Kije. Wówczas to spłoszeni włamywacze, pozostawili przygotowane łupy na miejscu przestępstwa. Przez cały ten czas mundurowi rozpracowywali grasującą szajkę złodziei, którą wiązali z tymi wydarzeniami. W zeszłym tygodniu, dysponując odpowiednią ilością dowodów, odwiedzili dwóch podejrzanych o dokonanie ostatniego włamania 19-latków. Zatrzymani to mieszkańcy gminy Kije i Pińczów. Obaj przyznali się do udziału w tym przestępstwie, a Pińczowianin odpowie dodatkowo za włamania do domków letniskowych na terenie Włoch, Pińczowa, Bełku w gminie Jędrzejów oraz włamanie do maszyny budowlanej. Wszystkie te przestępstwa popełnił razem z innym wspólnikiem, 22-letnim mieszkańcem gminy Michałów.

Część ze skradzionych rzeczy, którymi były przede wszystkim elektronarzędzia, akumulatory oraz typowe wyposażenie altan letniskowych, zostało odzyskanych. Wartość pozostałych będzie zapewne przedmiotem roszczeń ze strony poszkodowanych. Wobec dwóch z zatrzymanych prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji. Wszystkim trzem za kradzieże w włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Opr. DS

Źródło: KPP w Pińczowie

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com