Trwa budowa obwodnicy. Na ulicach utrudnienia.

0

W związku z budową obwodnicy Kazimierzy Wielkiej, na ulicach miasta pojawiły się utrudnienia w ruchu. Kilka dni temu sygnalizację świetlną i ruch wahadłowy wprowadzono na ul. Głowackiego, od strony wyjazdu w kierunku Buska-Zdroju.

„Budowa obwodnicy to duże przedsięwzięcie, mieszkańcy miasta muszą przygotować się na kolejne utrudnienia, choć pewnie niejeden będzie narzekał. Trudno. Trzeba to jakoś przetrwać” –mówią kazimierzanie.

„Inwestycja przewiduje zbudowanie około 3 kilometrów obwodnicy po stronie północno-wschodniej Kazimierzy Wielkiej oraz fragmentu obejścia miasta po stronie południowo-zachodniej. Północno-wschodnia część obwodnicy rozpocznie się na wiodącej ze Skalbmierza i Cudzynowic drodze nr 768. Jej pierwszym obiektem ma być rondo usytuowane między stacją benzynową Rolmet a sklepem Media Expert. Stąd, nowym śladem, obwodnica zostanie poprowadzona do drogi nr 776, z którą połączy się kolejnym rondem. Dalej obwodnica pobiegnie do ulicy Koszyckiej i włączy się w nią. Południowe obejście ma liczyć 1,4 kilometra, zacząć się na Koszyckiej i połączyć z drogą nr 776 na istniejącym już rondzie – skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Tadeusza Kościuszki.
Obwodnica odciąży centrum Kazimierzy Wielkiej od ruchu tranzytowego ciężkich samochodów. Obecnie tranzyt przebiega wąskimi, ciasno zabudowanymi ulicami: Kolejową, 1 Maja, Sienkiewicza, Koszycką (droga 768), a także Piłsudskiego i Armii Krajowej (droga 776). Nowa droga skróci również czas przejazdu od Jędrzejowa na drodze krajowej S7 do Brzeska na autostradzie A4” –czytamy w opisie projektu.

Aktualnie prace zaawansowane są w ok. 45%. Całość ma zakończyć się do 6 września tego roku, a koszt budowy to 38 milionów złotych (53 miliony wraz z kosztami wykupów gruntów). Inwestorem jest Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach, a projekt dofinansowany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego WŚ 2014 -2020.

/a/

Udostępnij.

Komentowanie zostało wyłączone.

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com