Tropem Wilczym w Gminie Gnojno

0

Ponidziańskie Stowarzyszenie Tukidydes wraz z Gminą Gnojno zorganizowało bieg „Tropem Wilczym” aby uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych.

Bieg odbył się 1 marca 2020 roku w Wólce – Bosowskiej gdzie uczestnicy przebiegli dystans 1963 metrów, który jest upamiętnieniem śmierci ostatniego z Żołnierzy Wyklętych, sierżanta Józefa Franczaka pseudonim „Lalek” zastrzelonego podczas obławy Służb Bezpieczeństwa i Milicji w 1963 roku.

Pierwszym uczestnikiem na mecie był Zdzisław Perepiczko z buskiego Klubu Sportowego „Słoneczko”. Natomiast najmłodszy uczestnik miał niespełna rok, który pokonał dystans w wózku wraz z swoimi rodzicami. Nad bezpieczeństwem grupy 200 osób czuwali druhowie straży pożarnej z Balic, Gorzakwi i Gnojna oraz Harcerska Grupa Ratownicza z Buska-Zdroju.

Gośćmi imprezy byli: poseł Mariusz Gosek z Prawa i Sprawiedliwości, przedstawiciel posła Michała Cieślaka, Wojciech Radomski oraz przedstawicielka Nadleśnictwa Chmielnik – Patrycja Kamola, którzy podczas wydarzenia zapalili znicz dla Powstańców Styczniowych 

                            Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie i uczestnictwo!

A.W.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com