Treningi z mistrzami w Wiślicy

0

Blisko setka sportowców z różnych zakątków Polski, rywalizowała 14 -15 grudnia  w wiślickiej hali sportowej w rozgrywkach speed-ball podczas zgrupowania kadr narodowych.

Gośćmi specjalnymi zgrupowana byli: trener kadry narodowej Przemysław Wolan, Laura Lach, aktualna wicemistrzyni świata w odmianie super solo i Martyna Dudek, wicemistrzyni Polski w grze singlowej, a także zdobywczyni brązowego medalu juniorek podczas Mistrzostw Świata, które odbyły się w 2017 roku w Egipcie. W zmaganiach uczestniczyło także wielu medalistów Mistrzostw Polski juniorów i juniorek.

W pierwszym dniu imprezy zostały przeprowadzone wspólne treningi, których celem było rozstawienie zawodników w rozgrywkach. Z kolei 15 grudnia odbył  się turniej, w czasie którego  wyłoniono czołówkę zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych. Dużym wyróżnieniem było zajęcie III miejsca zawodniczki UKS Podgrodzie Wiślica – Patrycji Kalety. Wszyscy sportowcy zostali wyróżnieni specjalnymi nagrodami. Zawody zakończyły się pełnym sukcesem organizacyjnym i sportowym.

Speed-ball to stosunkowo bardzo młoda dyscyplina sportowa, która uprawia coraz więcej dzieci i młodzieży w całej Polsce. Zapoczątkowany został w naszym kraju przez aktualnego trenera kadry narodowej Przemysława Wolana w 2014 roku. W woj. świętokrzyskim działa kilka klubów w tej nowatorskiej dyscyplinie, ale najprężniej działa UKS Podgrodzie Wiślica, w którym na co dzień trenuje około 50 młodych sportowców.  To uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wiślicy. Treningi prowadzą trenerzy Przemysław Gruchała i Monika Szaruga.

Warto wspomnieć, że dzięki staraniom Joanny Białkiewicz, dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wiślicy, na potrzeby treningów i zawodów został zakupiony profesjonalny sprzęt sportowy. Niedługo kolejna ważna impreza, która czeka młodych pasjonatów speed-balla z Wiślicy, to eliminacje do Mistrzostw Polski młodzików i juniorów, które odbędą się w lutym 2020 roku w Krakowie.

r.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com